Підсумки Літньої школи «Логістика та управління ланцюгами поставок” в рамках реалізації проекту Erasmus+ Jean Monnet Module

31 травня – 4 червня 2021р. відбулася Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок” в рамках реалізації проекту Erasmus+ Jean Monnet Module !

Основна мета Літньої школи, яку організували члени проектної команди міжнародного проекту “Logistics and Supply Chain Management: dissemination of European experience”, – це ознайомлення учнів старшої школи із сферою логістики і управління ланцюгами поставок, кращими європейськими логістичними практиками та формування в учнів усвідомленого підходу до вибору майбутньої професії.
Цього року учасниками Літньої школи були учні ліцею “Європейський” Львівської міської ради. У програмі були тематичні ігри, презентації, екскурсії.

День 1. Відкривали захід керівниця проекту – Гайванович Наталія Василівна і директорка Ліцею п. Янковська Лариса Анатоліївна. Усі учасники та викладачі кафедри маркетингу і логістики зустрічалися щодня в просторому класі дізнаватися і ділитися досвідом про логістику. Доцент Наталія Чорнописька провела сесію знайомства учасників. Учні поділилися своїми досягненнями і мріями. В рамках Team-building доц. Оксана Довгунь провела гру Marshmallow Challenge – учні пробували побудувати найвищу вежу, яка б встояла, генерували ідеї та відстоювали думку в командах. А далі організатори познайомили учасників з важливими термінами та цінностями, які притаманні Європейському союзу. Гру на відгадування основних понять провела доц. Софія Леонова.

День 2. У вівторок учні увійшли в роль менеджерів з логістики, які займаються міжнародними перевезеннями, та зіграли у бізнес-гру «Business on the move» під керівництвом доцентів кафедри МЛ Наталії Гайванович та Олени Похильченко. Ця гра набула популярності у логістичній сфері за підтримки багатьох провідних європейських компаній, як модель для вивчення бізнес процесів у логістиці і ланцюгах поставок, застосування логістичних знань та навиків шляхом вирішення різноманітних задач. Гравці приймали такі ж рішення, які щодня приймаються реальними логістами на європейському ринку. Учні вдало проявили здатність швидко орієнтуватись у форс-мажорних обставинах, що вплинуло на кінцевий результат. Вітаємо Переможцями стали:
1 місце – Віктор, Мар’ян і Максим.
2 місце – Софія, Яна.
3 місце – Божена, Віолетта, Дарина.

День 3. Середа на Літній школі була також насичена. Учні ознайомились із основними термінами логістики на виробництві (poka-yoke, kanban, кайдзен, lean-production, just-in-time) від Наталії Чорнописьки, також і позмагалися на засвоєння цих понять у системі тестування kahoot. Далі учасники спробували зрозуміти, які є зайві втрати на виробництві при роботі в команді та обмеженому часі під керівництвом Наталії Чорнописької та Довгунь Оксани. І завершили день грою по виготовленню піци у двох командах. Виготовляли не справжню піцу, але відчули, на скільки не просто буває на виробництві перерозподілити ролі, увійти в роль певної професії, контролювати якість, розуміти колег, нічого не забути та досягти плану – виконати вчасно замовлення клієнтів.

День 4. В четвер учні прослухали лекції про ланцюги поставок, про європейські практики їх формування, та про компанії, які забезпечують логістичне обслуговування. Для кращого розуміння процесів, викладачі Олена Похильченко, Наталія Гайванович та Софія Леонова провели з учасниками гру з Управління ланцюгами поставок. Це рольова імітаційна гра, яка дозволяє учасникам відчувати типові проблеми координації ланцюгів поставок, в яких нехтують обміном інформацією та співпрацею. У цій грі ланцюг поставок являє собою прототип будь-якої неузгодженої системи, де проблеми виникають через відсутність системного мислення. Кожен учень побував у ролі виробника, постачальника або ж споживача, щоб побачити, як в реальності формуються замовлення та відбувається їх виконання.

В останній день Літньої школи учасники отримали сертифікати та сувеніри. На Літній школі «Логістика та управління ланцюгами поставок” учні розвивали навички командної роботи і критичного мислення, виконуючи завдання індивідуально та в групі. З лекцій та відео школярі дізналися про сутність та основні принципи логістики та ланцюгів поставок, враховуючи європейський досвід.
Організатори Літньої школи дякують адміністрації Ліцею в особі директора Лариси Анатоліївни та завуча Галини Богданівни за співпрацю у реалізації заходу в рамках проекту Erasmus+ Jean Monnet Module, вітають усіх із продуктивним навчанням, бажають усім успіхів у навчанні та здійснення задумів!

Сайт проекту: https://lpnu.ua/logistics-scm
Сторінка проекту у facebook: https://www.facebook.com/logistics.scm.lpnu