Літня школа 2019

Ми дуже радіємо, що студенти кафедри приймають участь у Літній школі 2019, яку організовує Wydział Inżynierii Zarządzania у Poznań University of Technology (Познанська політехніка).
Дякуємо щиро за запрошення Iryna Pavlyshyn та зустріч :)!
Дні пролетіли насичено – з лекціями та екскурсіями, прогулянками та розмовами!
Нагадаємо, що щорічні літні школи відбувається в рамках Договору про співпрацю між Кафедрою виробничого менеджменту і логістики, Польща та Кафедра маркетингу і логістики НУ “Львівська політехніка” з 2014р.
International Summer School 2018: Logistics & Marketing проходила у НУ “Львівська політехніка” для студентів ІНЕМ, студентів з інших університетів України та студентів з Познанської політехніки.

Ось такі враження від перебування у наших студентів (Войтенко Тетяна, Устини Гладій, Юлія Назарук, Анастасія Гонтарук, Федюк Андрій, Андрій Коростиль, Кусень Назар, Качмарик Назар).

День 1-й
Сьогодні офіційно наш перший «робочий» день у Познані і почався він із того, що ми трішки заблукали…Але дякуючи нашим комунікаційним навичкам (і гугл-карті в телефоні) ми добрались до місця призначення.
Що ж сказати, не зважаючи на те, що у нас в групі є студенти НЕлогісти, ми потрапили «у вир» – нас запросили у презентаційний центр компанії Promag, що виробляє логістичне обладнання для дрібніших підприємств: машини для перевезення, розумні роботи, системи зберігання, контролю за робочим процесом та навіть цілі автоматизовані комплексні системи для складування товарів (P.S: коштують вони стільки, що зарплати викладача за ціле життя не вистачить)). Якщо сказати, що ми були вражені – то це нічого не сказати. Але найбільше хлопцям сподобалась гра-симулятор для набуття навичок перевезення палетів. От це було весело 🙂
Увечері ми мали квест містом…ох, от це було важко) але дякуючи ньому ми змогли трохи побачити Познань, його чудові старовинні та модерні пам’ятки, охайні чаруючі парки, резиденції ну і річку, звичайно. Одним словом, тут не тільки вчаться.
Хотілося б додати ще кілька позитивних коментарів:
– тут дуже класно годують (особисто я в захваті, особливо від солодкого супу в їдальні)
– багато людей, особливо працівники в університеті (бібліотекарі, вчителі, кухарі) хоч трохи знають англійську мову, тому зазвичай було не важко порозумітись.
Ще нас супроводжували польські студенти з Познанської Політехніки, як під час квесту, так і у вільний час, тому нудьгувати нам не доводиться…Надіємось, що навчання і відпочинок тут компенсують всі зусилля, які ми доклали, щоб зараз тут бути 😉

День 2-й
На 2-й день ми більше зрозуміли, що приїхали у Логістичну ШКОЛУ, бо у нас почались лекції. Спочатку нас навчали будувати на комп’ютерах логістичні ланцюги, а потім ми брали участь у симуляційній грі із створення та виробництва продукту. Завтра будемо удосконалювати наш виробничий план! Через те, що зараз екстремально спекотно, для поляків також, важко налаштуватись на працю та навчання, але ми намагаємо зі всіх сил, потрібно використовувати можливості 😉.
Сьогодні ввечері плануємо оглянути місто із нашими новими друзями з університету, вони нам вже розпланували кожен вечір перебування тут! Думаю, сьогодні ввечері ніхто спати не буде, а тільки гуляти вечірнім Познанем )

День 3-й
Розпочався він з того, що о 7:58 нам вже треба було бути на лекції (варто зауважити, що ранкові пробіжки до трамвая дуже класно допомагають прокинутись😅).
Ми симулювали процес виробництва крісел. Якщо чесно, то спочатку ми не зрозуміли, але коли ми перейшли до практичної частини, то всі аж загорілись!
Ми виготовляли та вдосконалювали процес. Під час першої симуляції ми виробили 19, з яких 3 – браковані, а під час другої – 97 і всі без дефектів!!! Якщо чесно, то просто це було дуже весело і певно тому в нас все вийшло:)
Також надзвичайно сподобалось працювати в програмі LogABS for education. Її розробив професор Познанської політехніки і вона в процесі вдосконалення, але ми надіємось, що і студенти в Львівська Політехніка матимуть змогу в ній попрактикуватися.
І дуже цікавий вечір – ми пішли на барбекю ;)! Круто було зустрічати людей, з якими минулого року познайомились в Школі логістики у Львові 2018:) Пізніше поляки нам запропонували спробувати найпопулярніше морозиво в місті. Таких черг за морозивом я ще не бачила😅 Але воно того вартувало! Це найсмачніше морозиво, яке я колись їла. Після того ми тусили на галявині біля Оперного, та пішли на концерт польської поп групи. Атмосфера там звісно заворожує! Таке студентське життя я певно бачила тільки в фільмах 🙂

День 4-й
Наш день розпочався із знайомством з польською автобусобудівною компанією “Solaris”, що спеціалізується на будівництві автобусів різного призначення, тролейбусів і трамваїв. Цікавим символом продукції та їх талісманом є зелена симпатична такса, зелений колір якої показує, що автобус чи трамвай зроблено з підвищеним рівнем безпеки та комфорту для пасажирів, не зважаючи на “спортивний та сексуальний дизайн” транспорту (цитата власника Solaris😉). Ми були вражені, і до того ж нас пригостили смачними рогаликами😋🥐. Насправді, завод величезний і обладнаний всім необхідним для якісного виробництва. Там замтосовують справді багато логістичних механізмів, оскільки виробництво складається із багатьох етапів, затримка на одному із яких може призвести до збою або зупинки всього механізму. Для того, щоб ніхто нікому не заважав, територію розмежовано на сектори, запчастини надходять за ланцюговим механізмом, таймери на екранах телевізорів нагадують кожному працівнику, через який час його роботи повинна бути виконана. Дорогою назад ми зустріли жінку, яка колись там працювала. Казала, що працювати там важко, якщо це не твоя спеціальність, але платать добре)
Потім на лекції Романа Доманського ми ознайомилися з теорією планування дистрибуційного процесу на реальному прикладі. На лекції з Ізабеллою Кудельською ми працювали з програмою “ERP systems in logistics “, де розробляли замовлення по виробництву дверей.
Після лекцій, ми кожного вечора гуляємо з нашими новими друзями-поляками і відвідуємо багато цікавих місць. Щасливі, що ми тут 🙂

Дорогі студенти, якщо є сумніви, чи кудись їхати під час студентських років, то дуже бажаємо їх не мати, та долати інші причини! Досвід спілкування з іншими людьми, досвід попрацювати в нові сфері, чи новому місці – дуже цінні для життя 😉