«ДЕНЬ ЛОГІСТИКИ» У ЛЬВОВІ 2014
10 квітня відбувся загальноєвропейський день логістики і Україна вперше приєдналась до цього святкування. Кафедра маркетингу і логістики Національного університету «Львівська політехніка» 10 квітня організувала захід, який відбувся у формі панельної дискусії із представниками влади, бізнесу, студентів та молоді, а 11 квітня – для студентів було проведено екскурсії на трьох провідних підприємствах Львівщини.
Урочисте відкриття розпочалось із вступного слова завідувача кафедри маркетингу і логістики, д.е.н., професора Крикавського Євгена Васильовича – піонера з логістики в Україні, який в своїй презентації підсумував шлях кафедри в розвитку вітчизняної логістики в сфері науки та освіти, починаючи з 1993 року. Він відзначив, що на сьогодні доробок кафедри вимірюється 7 монографіями, 14 навчальними посібниками та підручниками; 28 періодичними фаховими виданнями «Логістика»; захистом 7 докторських та 37 кандидатських дисертацій, а з 2003 року кафедрою було підготовлено 370 фахівців у сфері логістики, зокрема 163 спеціаліста та 207 магістрів.
Захід проводився у вигляді дискусії, першу сесію якої проводив доцент кафедри маркетингу і логістики – Карий Олег Ігорович – із представниками бізнесу і влади, щодо розвитку логістики в регіоні, актуальних логістичних проектів та проблем забезпечення фахівцями з логістики.
Начальник головного управління економіки Львівської облдержадміністрації к.е.н., доц.. Довба Микола Олексійович розповів про стан логістичної інфраструктури України. Активність аудиторії викликало обговореня чинників, які стримують розвиток логістичної інфраструктури Західного регіону та Львівщини.
Директор Львівського міського центру зайнятості Рісний Олег Петрович розповів про основні критерії відбору логіста на посаду, про популярність та необхідність обраної професії. За його інформацією навантаження на одне вакантне місце логіста складає лише 2-3 особи, в той час коли на інші економічні професії цей показник вимірюється двозначним числом. Студентів зацікавив розмір зарплат логістів. На що відповідь була: зарплати можуть коливатись в різних межах, в залежності від вашого професіоналізму – ви можете отримувати 2000 – 3000 грн., а можете і 10000 грн., а то й більше.
Директор з маркетингу ТзОВ НВП IMBO Пустовіт Віра Олексіївна розповіла про стан та перспективи ринку логістичних послуг України. Охарактеризувала вплив політичної ситуації в країні на інвестиційну привабливість галузі. Молодь у відповідь зацікавили сучасні тенденції розвитку логістики та перспективні логістичні проекти на території західної України.
Керівник служби логістики та закупок АТ «Галичфарм» Якимів Богдан Степанович розповів про свій досвід управління логістикою виробничого підприємства. Молодь зацікавило які логістичні проекти реалізуються на рівні підприємства. Богдан Степанович залюбки розповів про впровадження ERP системи на підприємстві та запуск цеху по виробництву нових продуктів і роль логістики в цьому проекті.
Другу сесію дискусії проводила доцент кафедри маркетингу і логістики – Чорнописька Наталія Вікторівна – із практикуючими логістами щодо перспективності логістики як сфери професійної діяльності та вимог бізнесу до випускників-логістів.
Менеджер з логістики компанії Лореаль Гвоздьов Василь Сергійович продемонстрував абсолютно новий і неочікуваний підхід до вибору працівника на посаду логіста в Лореаль: нас цікавлять ініціативні люди з неординарним мисленням, всьому решту ми навчимо самі. Менеджер з підбору персоналу та побудови бренду роботодавця компанії Лореаль Дворська Наталія Олесандрівна розповіла про кар’єрний ріст працівників Лореаль, зокрема логістів.
Менеджер проектів ТзОВ НВП IMBO Гонтарук Андрій Володимирович розповів про специфіку роботи логіста у його бізнесі, а також про нові горизонти в галузі логістики та суміжних галузях, де потрібні компетенції логіста. Студентам цікаво було довідатись, що потрібно, щоб стати успішним логістом.
Цікавими логістичними кейсами поділився керівник відділу фінансів Міжнародної студентської організації «BEST» Сірук Андрій Ігорович.
Керівник з розвитку логістичних проектів Софтех Рудкевич Юрій Теодозійович наголосив на перспективності розвитку галузі логістики та необхідності у кваліфікованих логістичних кадрах.
Студентів дуже цікавило: чи є якийсь один універсальний критерій вибору логіста, на що представники бізнесу і громадськості виділили такі його якості: як вміння спілкуватись з людьми, аналітичне мислення, здатність вчити постійно та, звичайно, знання англійської мови.
На завершення експертами було оголошено результати конкурсу «найцікавіше питання від аудиторії». Переможці отримали подарунки від компанії Лореаль.
В ході жвавої дискусії експертами було відзначено такі основні проблеми у сфері логістики:
- брак логістичного мислення у керівників всіх ланок управління, починаючи від центральної влади до бізнес-рівня;
- низька інвестиційна привабливість логістичної інфраструктури;
- відсутність стратегічного підходу до формування логістичної системи країни та регіону;
- відсутність достатньої кількості фахівців-логістів, особливо в актуальній, з огляду на транзитний статус регіону, транспортній галузі. І це при тому, що хоча дана професія для України і нова, однак уже відноситься до однієї із найбільш високооплачуваних та перспективних з огляду на можливості кар’єрного росту.
Другий день заходу був присвячений організованим для студентів екскурсіям на провідні логістичнозорієнтовані підприємства Львівщини: АТ «Галичфарм», «Львівська пивоварня», логістична компанія «Софтех». У ході цих екскурсій можна було в наочній формі засвідчити новітні практики цих підприємств у сфері виробничої, транспортної, складської логістики, організації ланцюга поставок.
Фрагмент перебування на «Львівській пивоварні» ПАТ «Карлсберг-Україна»
Фрагмент перебування на АТ «Галичфарм» корпорації «Артеріум»
Фрагмент перебування на логістичній компанії «Софтех»