День Логістики 2016

ДЕНЬ ЛОГІСТИКИ 2016

   Вже традиційно третій рік поспіль кафедра маркетингу і логістики Національного університету «Львівська політехніка» провела ряд заходів з нагоди щорічного міжнародного Дня логістики. 2016 рік направду визначний для кафедри, оскільки вдалося інтегруватися із міжнародною спільнотою Supply Chain Day, що підтверджується відповідною інформацією на сайті http://www.supply-chain-day.com та появою міст України (Львів та Київ) на інтерактивній карті заходів, що проводитимуться в світі в рамках Дня логістики (обравши місто Львів можна ознайомитися з переліком заходів).

1122

  Львівська школа логістики проводила цей день з метою дифузії логістичних знань, вмінь, досвіду в середовищі стейкхолдерів, організувавши наступні заходи:

  1. 19 квітня – зустріч із представниками Групи «Рабен Україна», які поділилися таємницями ринкового успіху компанії.
  2. 20 квітня – виробнича екскурсія для студентів та викладачів на вітчизняне підприємство ТОВ «Галіція-Трейд», де відбулося ознайомлення з логістичною системою фірми.
  3. 21 квітня – майстер-класи та екскурсія від логістів СП «Сферос-Електрон».

   Привітальне слово із Днем логістики виголосив завідувач кафедри маркетингу і логістики професор Крикавський Євген Васильович, в якому наголосив про важливість логістики у побудові ефективної ринкової економіки та в успішному веденні бізнесу.

kruk_den_log

  Представник групи «Рабен Україна» – спеціаліст з продаж, п. Мар’яна Бойчук- ознайомила всіх учасників з історією становлення фірми як 3PL-оператора, який надає широкий спектр логістичних послуг: складські послуги, автомобільні перевезення, фреш логістика, контейнерні та інтермодальні перевезення, морські та авіа-перевезення. В Україні фірма представлена 8 відділеннями з понад 650 співробітників, 600 одиниць транспортних засобів та 70 000 м2 складських площ. п. Мар’яна відзначила, що саме «Рабен Україна» першими почали пропонувати Fresh логістику на ринку логістичних послуг України, а у 2015 році «Рабен Україна» була визнана кращим  3PL-оператором в ланцюгу поставок свіжої продукції.

  Важливим аспектом діяльності «Рабен Україна» в Україні є те, що вона пропагує та вносить європейські стандарти логістики, зокрема такі, як зелена логістика, соціально-відповідальна поведінка компанії та стейкхолдерів, впровадження концепції зеленого офісу, еко-водіння для водіїв транспортних засобів тощо.

  Завдяки лідерству в якості, оптимізації витрат та дружньому обслуговуванні «Рабен Україна» створює конкурентні переваги своїм клієнтам, серед яких чимало відомих фірм і корпорацій, таких як Nestle, Heinz, Toshiba, Zelmer, WOG, METRO, Auchan, а також вітчизняні підприємства: Львівські дріжджі, Львівська майстерня шоколаду, Вопак, Фуршет, Yarych та ін. Серед конкурентів було виділено KUEHNE+NAGEL, FM Logistics, Schenker, Нова пошта, Автолюкс, Міст-експрес та ін.

3

  Керівник західного структурного підрозділу групи «Рабен Україна» п. Ольга Печена розповіла про основні тенденції розвитку ринку логістичних послуг в України, про основні закономірності найбільш динамічного сегменту, який вони обслуговують,  FMCG-рітейлу.  П. Ольга підкреслила домінуючий розвиток логістики саме в Західній Україні та в містах-мільйонниках.

4

  На розгляд учасників заходу було представлено аналіз ринку вантажних перевезень в Україні, виділено нові виклики, які постають перед операторами логістичних послуг, у зв’язку зі змінами в законодавстві України в рамках співпраці України з ЄС. п. Ольга навела основні тренди на 2016-2018 рр. та спрогнозувала перспективні вектори розвитку української логістики в найближчій перспективі.  Особливий інтерес викликав  відео сюжет про перспективи Львова у сфері розвитку логістики.

 5

   Заключне підсумовуюче слово по першому дню заходів виголосив завідувач кафедри професор Крикавський Євген Васильович. Завершився захід музичним подарунком від нашої талановитої студентки Христини Колодій, яка виконала пісню.

6

  Підсумкова знимка всіх учасників першого дня проведення заходу.

7

   20 квітня студенти та викладачі відвідали вітчизняне підприємство ТОВ «Галіція-Трейд», яке займається виробництвом соків прямого віджиму.

8

   З історією ТМ Galicia, яка розпочалась 2011 року у м. Городок за 25 км від Львова , учасників екскурсії ознайомила менеджер з логістики п. Ольга Мамбеткулова. Усі соки Galicia виготовляють за особливою технологією прямого віджиму без додавання води та цукру, консервантів, барвників чи ароматизаторів. Це означає, що ягоди та фрукти проходять мінімальну обробку: сік витискають з плодів, згодом він проходить миттєву теплову обробку та розливається у пляшки або пакети.

????????????????????????????????????

   Про ефективність логістичної системи підприємства на кожній ланці логістичного ланцюга – від вирощування фруктів до пакування і транспортування готової продукції, свідчить активна експортна діяльність фірми. Вітчизняний продукт підкорив споживачів Польщі, Данії, США та навіть Китаю. Підприємство володіє значними складськими потужностями. Представники фірми люб’язно провели всім присутнім екскурсію.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

   21 квітня відбулася екскурсія на спільне українсько-німецьке підприємство «Сферос-Електрон», яке є єдиним в Україні виробником кліматичних систем для автотранспорту: рідинних підігрівачів різних типів для автобусів, вантажних та комерційних автомобілів, будівельної та спеціальної техніки. Під час екскурсії керівник відділу логістики п. Денис Шаньгін  показав студентам-логістам весь технологічний ланцюжок створення виробів, розповів про інформаційне забезпечення управління матеріальними потоками підприємства, систему управління якістю, операційний менеджмент.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

 

 

 

 

  Напередодні зустрічі студентам було запропоновано кейс по транспортній логістиці СП «Сферос-Електрон», метою якого була розробка альтернатив та вибір оптимального управлінського рішення в системі транспортування.  Інтерактивне спілкування по кейсу відбулося із менеджером з логістики п. Орестом Забавським.  Презентації з усіма можливими варіантами транспортних рішень, наочно представлені реальними розрахунками, розкрили всі особливості прийняття управлінського рішення в транспортній логістиці підприємства.

 

????????????????????????????????????

   Майстер-клас від керівника відділу логістики п. Дениса Шаньгіна  на тему «Управління проектами: командне рішення завдань по виробництву нових виробів» був надзвичайно пізнавальним та цінним для майбутніх фахівців (студентів-логістів). п. Денис детально розповів про інноваційну діяльність СП «Сферос-Електрон», зокрема про новий перспективний проект та розкрив всю глибу його логістичного забезпечення, а також перспективні зміни щодо внутрівиробничої логістичної системи підприємства.

????????????????????????????????????

   Такими насиченими та інформативними були три дні заходів в рамках Дня логістики 2016. Хтось дізнався щось нове, хтось впевнився в своїх знаннях, хтось познайомився з цікавими людьми, проте всі вкотре переконались, що Logistics can more!

Окрема подяка за організацію заходу доценту кафедри Чорнопиській Наталії Вікторівні та старшому викладачу Кобилюх Оксані Ярославівні

Провідному спеціалісту кафедри Донцю Дмитру Михайловичу за технічну підтримку

Студентці групи ЛОГ-41 Романів Ірині за фотозйомку