«ДЕНЬ ЛОГІСТИКИ» У ЛЬВОВІ – 16 квітня 2015
В рамках щорічного загальноєвропейського дня логістики Україна вже вдруге проводила даний захід на теренах Національного університету «Львівська політехніка». 16 квітня 2015 року кафедра маркетингу і логістики організувала День логістики у формі дискусії на надзвичайно важливу тематику сьогодення – військова логістика. В обговоренні взяли участь представники військової сфери та волонтерських організацій, фотокореспонденти з «гарячих» точок, студенти та викладачі університету інших вузів регіону та молодь Львова.
Почався захід постановкою студентами кафедри маркетингу і логістики тематичної сценки під супровід музики скрипачок. Перед учасниками постало чотири ролі, чотири особистості, яких безпосередньо торкнулися події, що відбуваються на сході України – жінка, чоловік якої в АТО, солдат, котрий був там і знову повертається на передову, волонтерка, яка допомагає солдатам та очевидець війни, в якого на очах руйнується все рідне і близьке. Все це нагадує кожному з нас, що те, що відбувається на сході нашої країни – стосується кожного, тому кожен повинен долучитись (докластись), щоб цей жах якнайшвидше закінчився.
Урочисте відкриття розпочалось із вступного слова завідувача кафедри маркетингу і логістики, д.е.н., професора Крикавського Євгена Васильовича – метра з логістики в Україні, який в своєму виступі відзначив основні соціальні рефлексії, які відбуваються у суспільстві, бізнесі та владі, спрямовані на вирішення надзвичайно важливих проблем сьогодення: бідності, безробіття, освіти, епідемій, стану довкілля, здорового способу життя тощо. У світлі останніх подій на сході країни відзначив надзвичайну важливість логістики в забезпеченні військ волонтерській діяльності та підвищенні рівня оборонноздатності України. «Логістика – це ще не все, але без логістики нічого не відбувається».
Захід проводився у вигляді дискусії, яку проводила доцент кафедри маркетингу і логістики – к.е.н. Чорнописька Наталія Вікторівна – із представниками військової сфери, волонтерами, студентами щодо рівня розвитку військової логістики в Україні, проблем, з якими вона стикається та шляхами їх вирішення.
Студентами-логістами кафедри маркетингу і логістики напередодні заходу було проведено опитування серед користувачів соціальних мереж на тематику військової логістики. Данильців Ольга (студентка магістратури, спеціальність «Логістика») представила аудиторії основні результати дослідження. Основними питання, які порушувались у дослідженні були: рівень обізнаності людей з поняттям «військова логістика» (на жаль 53% респондентів не знайомі з цим поняттям); що вони вкладають в зміст цього поняття; основні проблеми в цій сфері, серед яких було виділено корінь проблеми – корупцію; роль волонтерських організацій у матеріально-технічному забезпеченні українського війська.
Професор кафедри управління повсякденною діяльністю військ та тилового забезпечення Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Сагайдачного, к.військ.н., доц. Задерієнко Сергій Іванович розповів про основні зміни, які відбувались в організаційній структурі управління діяльністю війська та тиловому забезпеченні та місце структур логістики в цій системі. Відзначив основні проблеми, з якими стикаються ЗСУ у сфері тилового забезпечення, серед яких: забезпечення харчування, прання, транспортні засоби та напрями їх вирішення. Студентів цікавили наступні запитання: скільки часу триває виконання замовлення від моменту його розміщення до виконання; яким чином здійснюється навчання мобілізованих, які закінчили лише військову кафедру; які зміни в військових навчальних дисциплінах варто було б зробити та чи визнається логістика стратегічним інструментом?
Майор 80-ї аеромобільної бригади, заступник командира 3-го батальйону Сегейда Роман підкреслив, що донедавна розвиток військової логістики був лише на папері. Досвід проведення АТО та військових дій на сході України показав всі недоліки, починаючи забезпечення продуктами та медпрепаратами і закінчуючи збройним забезпеченням. Пан Сегейда ще раз наголосив на значному внеску у розвиток та функціонування військової логістики саме волонтерських організацій.
Голова громадської організації «Допоможи фронту» Богдан Масляк розповів про основні перешкоди, з якими зіштовхуються волонтери під час забезпечення військових всім необхідним. В основному вони пов’язані із недоліками у законодавстві, бюрократичних процедурами здійснення закупівель, негнучкою структурою управління ЗСУ тощо. Всім учасникам було надзвичайно цікаво почути розповіді про практичні аспекти роботи волонтерів, історії, ситуації тощо.
Радник голови СБУ у Львівській області Ярослав Антоняк основними проблемами військової логістики в Україні відзначив корупцію на всіх рівнях управління та очолювання керівних посад в структурах ЗСУ ставлениками «тих» часів, яким бракує почуття патріотизму та гідності.
Фотокореспондент, випускник кафедри маркетингу і логістики НУ «Львівська політехніка» Петро Задорожний, який знімає в «гарячих» точках на сході України з липня місяця 2014 року, представив увазі учасників фотографії, які в повній мірі передають ті страшні події сьогодення нашої країни. Наголосив на важливості інформаційного аспекту донесення тих подій через ЗМІ, відзначив основні особливості та перешкоди, які при цьому виникають. Будучи очевидцем всього того, що там відбувається, Петро підкреслив, що основними шляхами змінити ситуацію на краще є дві речі: змінити систему та діяти на випередження.
В ході жвавої дискусії експертами було відзначено такі основні проблеми у сфері військової логістики:
- довготривале руйнування/розкрадання ресурсів оборонної сфери України;
- застаріла матеріально-технічна база (військова інфраструктура);
- відсутність практичної підтримки паперових викладів (процедурні);
- недоліки у законодавстві;
- бюрократія у процесах закупівлі;
- стандарти харчування та тилового забезпечення;
- корупція;
- людські фактори;
- інформаційні бар’єри.
Було також визначено недостатню інтегрованість цивільних та військових секторів у сфері логістики в Україні, а також відсутність конкретних відносин у створенні та виробництві сучасного озброєння з причин наявної монополії зі сторони ВПК.
В рамках заходу символом співпереживань та підтримки було «висаджено» Великоднє дерево, прикрашене писанками з теплими побажаннями підтримки наших воїнів на сході України. Фотокореспондент Уляна Гілета представила виставку фото, зроблених на основі вражень та внутрішніх переживань від поїздок в зону АТО та реальних подій, які відбувалися протягом жовтня-грудня 2014 року у Луганській та Донецькій областях.
Пропоную вашій увазі наступне відео