Освітні тренди: зараз і у найближчому майбутньому

Автор | 03/08/2021

У всьому світі відбувається розвиток технологій та зміни у сфері освіти. Однак, деякі напрямки залишаються найпопулярнішими протягом років.
Так, які спеціальності у вишах всього світу найбільш затребувані, пише Top Universities.
Як свідчать результатами світового рейтингу QS World University Ranking by Subject 2021, було проаналізовано понад 50 спеціальностей та з’ясували, куди вступають абітурієнти по всьому світу.

Найпопулярніші спеціальності у всьому світі:

Інформатика та інформаційні системи

Так, за останній рік, найпопулярнішим напрямком стала інформатика та інформаційні системи. Враховуючи те, що прогрес технологій у всьому світі росте, починаючи від штучного інтелекту до даних. Однак експерти вважають, що ці напрямки будуть і надалі популярними

Техніка і технології

Тематична сфера інженерії та технологій охоплює шість різних галузей техніки, зокрема й інформатику:
– інформатика та інформаційні системи,
– хімічна інженерія,
– цивільне та промислове будівництво,
– електрична та електронна інженерія,
– машинобудування,
– нафтотехніка.

Бізнес та менеджмент

У трійку лідерів входить і дослідження бізнесу та менеджменту. Ці напрямки цього року викликали великий інтерес серед абітурієнтів всього світу.

Медицина

Минулого року через коронавірус найзатребуванішими стали випускники медичних вишів. Окрім того, йдеться не лише про лікування пацієнтів з COVID-19, а й про розробку та випробування вакцин. Як розповіли експерти, у світі завжди будуть потрібні кваліфіковані лікарі та медичний персонал.
Економіка та економетрика
Всі країни світу минулого року стикнулися зі зниженням економічної активності через пандемію COVID-19. Тому фахівці у сфері економіки також стали потрібними.

Право

Напрямок з акцентом на кар’єру та закон теж викликав інтерес серед вступників. Це наразі одна з найпопулярніших спеціальностей у багатьох країнах.

Механічна, авіаційна та виробнича техніка

П’ять різних галузей техніки включені до рейтингу найпопулярніших напрямків. Проте у тренді — машинобудування, авіаційна та виробнича техніка.
Зокрема затребуваними стали інженери в аерокосмічній, автомобільній промисловості та багатьох інших галузях.

Архітектура

Архітектура продовжує залишатися найпопулярнішою спеціальністю мистецтва та гуманітарних наук, який фігурує в рейтингах напрямків.

Мистецтво та дизайн

Цей вид діяльності став популярним, тому що попередні кілька років він ніде не фігурував. Аби знайти роботу у цій сфері фахівці кажуть, що потрібно враховувати репутацію вишу, який студент закінчив, та репутацію компанії, де працюватиме.

Бухгалтерський облік та фінанси

Одним з 15 напрямків соціальних наук та управління популярним став бухгалтерський облік та фінанси. Фахівці цих спеціальностей наразі теж мають попит.

Експерти вважають, що через 10 років Інформаційні технології проникнуть в більшість сфер діяльності людини. Попит будуть мати ті працівники, у яких буде знання технологій і здатність до креативного мислення.
Ще одним важливим фактором для працівника майбутнього стане вміння комунікувати з іншими людьми, здатність швидко вливатися в колектив і активна взаємодія з командою. Роботодавці будуть віддавати перевагу тим, хто може швидко знайти спільну мову з оточенням.
Дослідження показує, що важливим стане також стресостійкість, висока організованість і мобільність, оскільки цілком ймовірно, що в нашому житті віддалені роботи поза офісом, гнучкі графіки та можливість працювати з будь-якої точки, залишаться тепер надовго.
Крім того, дослідники проаналізували розвиток мереж, просування цифрових валют, розвиток штучного інтелекту і роботехніки та назвали ряд професій, які швидше за все зникнуть до 2030 року:

– Фінансовий аудитор
– Бухгалтер
– Економіст
– Юридичний консультант
– Секретар
– Рієлтор
– Водій
– Спортивний коментатор
– Агроном
– Вантажник
– Різнороб